Náš tým

Lucie Juříková: zakladatelka a koordinátorka klubu

Jizerský vítr mě zavál do Poličky. Narodil se nám tu syn a moc ráda bych, aby své dětství prožil venku s kamarády … a zrodilo se Kopýtko.

Vystudovala jsem bakalářský obor sociální práce. Učila jsem na škole, prováděla děti v programech ekologických organizací doma i ve světě. Měla jsem štěstí na prima učitele. Učitele divadelního kroužku, učitele jazyků, učitele učitelů a učitele buddhismu. Učím se ráda. Z cest, z knih, od lidí, z kurzů, z vlastních chyb a od dětí. Veselé kopýtko je jedna další velká kapitola učení se. Těší mě to.


Aneta Houdková: hlavní průvodkyně

Jsem tvořivá duše. Ráda trávím čas v přírodě, kterou se inspiruji.

Studovala jsem umělecko – průmyslovou školu a později pedagogickou
školu. Mám dva syny, díky kterým jsem se naučila, vážit si maličkostí a
každodenních okamžiků. Čas trávíme nejraději venku. Vnímám, jak je pro děti důležitý venkovní prostor, všechno je zajímá, sami se ptají a mají téměř neomezenou možnost pohybu. Těší mě, že se mohu podílet na vzdělávání dětí, právě tímto způsobem.


Jana Vostřelová: průvodkyně; v současnosti na mateřské

Vystudovala jsem bakalářský obor Speciální pedagogika. Práci s lidmi se specifickými vzdělávacími potřebami jsem se věnovala jak před studiem, tak během něho. Převážně mám zkušenosti s jedinci s mentálním postižením a s jedinci s poruchou autistického spektra. Spolupráce s nimi mě velmi obohatila – ve schopnosti respektovat specifika každého z nás, nacházet cesty tam, kde na první pohled nejsou, a trpělivě budovat vztahy, když je to běh na dlouhou trať.

K lesním školkám a klubům jsem se v minulosti několikrát nachomýtla a nechala se jimi okouzlit. Učení se v souladu s přírodou, trávení času venku, individuální přístup a mnohé další mi dávají ohromný smysl.

Momentálně jsem hlavně mámou Jasmína a Jena. Snažím se náš společný čas plnit věcmi, které mě těší, ať už jde o pečení, zpěv, tanec, hru na hudební nástroje, jógu, práci na zahradě, šití, … Jsem velmi tvořivým člověkem a těším se, až to budu moci s dětmi v lesním klubu zúročit.


Adéla Homolová: průvodkyně

Jsem rodačka z Poličky, vystudovaná krajinná inženýrka. Místo praxe v tomto oboru jsem vychovávala tři děti převážně v krajině Šumavy, později jsem se vrátila zpět k Poličce. Zabývám se krajinou z mnoha stran – pracuji na studiích celoplošné zádrže vody v krajině, jsem ochránce přírody a jeden z vedoucích mladých ochránců, zahradničím. Při častých toulkách s dětmi krajinou Šumavy jsem se naučila, jak děti vnímají svět a bezprostřední pobyt v přírodě. Není potřeba je něco složitě učit, stačí se dívat a prožívat s nimi malé příběhy, které se všude kolem odehrávají.


Marie Kučerová: průvodkyně Lesních pondělků; malé výpravy pro rodiče se dětmi

Mám ráda příběhy. Pohádky, příběhy z různých částí světa, povídání o mých blízkých, články, historie místa, kde žiju. Vystudovala jsem sociologii a žurnalistiku. Vyzkoušela jsem si práci v zahraničí, dlouhodobé dobrovolnictví i práci v médiích. Učím češtinu rusky mluvící cizince. Ráda čtu, tvořím, cvičím, chodím, pracuji s textem, jsem mezi lidmi. Spolu s mými dětmi přišel i nový pohled na svět. Ukázaly mi, jak se radovat z chvil vědomé přítomnosti, jak prožívat širokou škálu emocí. Jsem jim vděčná za umění smysluplně trávit všední dny. Pobyt v přírodě je skvělý způsob, jak objevovat, pozorovat, vnímat, učit se, nacházet zázraky.

Ve Veselém kopýtku chci spolu s dětmi hledat příběhy. Přemýšlet o našem chování, o tom, co cítíme a proč tomu tak je. Jak důležité je mluvit a poslouchat. Přeji si, aby každé dítě dokázalo svobodně vytvořit svůj jedinečný životní příběh.


Kristýna Bolomská: průvodkyně

Miluji přírodu, s potěšením a velkým vděkem jí naslouchám, její moudrostí se učím a jí děkuji. Toto je má cesta, kterou ráda spolužiji se svými souputníky, velkými i malými. Cítím, jak je důležité cítit se její součástí, cítit své kořeny pevně zapuštěné a obohacovati se navzájem.


Andrea Chmelová: zastupující průvodkyně

Jako maminka tří dětí, dvou kluků a dcery Klárky, se nechávám vést hlavně školou života. Jsem otevřená přírodě, žiju soucitně, jóguju, miluju kytky, i když neznám jejich jména, pochutnávání si na jídle a těší mě pomáhat. Ráda nacházím vlastní cestu a cesty svých dětí. A právě díky tomu, že jsme s Klárkou objevily cestu domácího vzdělávání, máme možnost občas zaskočit do Veselého kopýtka a připojit se k týmu lesní školky. Líbí se mi možnost volby, vidět pokroky dětí i dospělých.