O Kopýtku

Veselé kopýtko je iniciativa několika rodin na Poličsku. Je to společenství rodičů a jejich dětí, které si po vzoru lesních mateřských školek přejí, aby jejich děti vyrůstaly ve větším spojení s přírodou a mohly tak poznávat tajuplný svět lesů, luk i zahrad od jara do zimy za každého počasí v přímém přenosu. V prostředí, které je laskavé, podnětné a bezpečné.

Veselé Kopýtko je také mladý jelínek, kterého žene touha objevovat svět a má  radost z drobných, avšak pro něho velkých objevů. Ví, že v sobě ukrývá vzácný poklad a opatruje ho. Důvěřuje tak sobě i světu kolem sebe a to i díky novým přátelům, kteří ho na cestě kolem poličských luk a lesů doprovázejí. Miluje svět a když přijde jeho čas, ví, koho a jak má chránit. To je příběh, který chceme dětem vyprávět a společně s nimi žít. Více se dočtete v našem vzdělávacím programu.

Veselé kopýtko je také komunita rodičů. Rodiče i prarodiče se společně s průvodci i dětmi zapojují do formování a budování Kopýtka. Iniciují různé oslavy a setkání. 

Veselé kopýtko není mateřská škola. Toto místo nemusí být vhodné pro každé dítě a každou rodinu. Kopýtko nemůže díky svému zaměření a organizačnímu postavení nabídnout stejný rozsah hodin péče o děti. Nenabízí velké zázemí mateřské školy a naši průvodci nemusí mít profesní způsobilost jako je tomu v mateřské škole. Přesto si na jejich výběru dáváme velmi záležet. Touto iniciativou chceme doplnit další formu předškolního vzdělávání na Poličsku, která bude pro rodiny s malými dětmi radostná, bezpečná a více zacílená na učení venku.

Máte-li zájem se připojit, napište nám a my se vám ozveme.

Za účelem lesního klubu Veselé kopýtko vznikl občanský spolek Maitrí z.s., který je zřizovatelem Veselého kopýtka.